english αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
 Διεθνές Διαγωνιστικό
 Ανοιχτοί Ορίζοντες
 Eλληνικές Ταινίες 2012
 Ματιές στα Βαλκάνια
 Αφιερώματα - Ανοιχτοί Ορίζοντες
 Νυκτερινές Εικόνες
 Βραβεία LUX Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου
 Νεανική Οθόνη
 POSITIF Screening
 Ταινιοθήκη Θεσσαλονίκης

Κυρίως Πρόγραμμα

1.  NO / Πάμπλο Λαραΐν, Χιλή-ΗΠΑ-Μεξικό
2.  Αγλαΐα / Κριστίνα Ντέακ, Ουγγαρία-Πολωνία-Ρουμανία
3.  Αναλαμπές στο Πεκίνο / Ζανγκ Γιουάν, Κίνα
4.  Ασάλευτη ζωή / Σεμπάστιαν Μάιζε, Αυστρία
5.  Βιγέγας / Γκονσάλο Τομπάλ, Αργεντινή-Ολλανδία-Γαλλία
6.  Γίνεται από στάχτη / Ιβέτα Γκρόφοβα, Σλοβακία-Τσεχία
7.  Γλάρος / Μιγκέλ Άνχελ Χιμένεθ, Ισπανία-Γεωργία-Ρωσία
8.  Δωμάτιο 514 / Σαρόν Μπαρ-Ζιβ, Ισραήλ
9.  Ένας κόσμος μυστικός / Γκαμπριέλ Μαρίνιο, Μεξικό
10.  Έξω στο σκοτάδι / Μάικλ Μέιερ, Ισραήλ-ΗΠΑ
11.  Η Βιολέττα πήγε στον ουρανό / Αντρές Γουντ, Χιλή-Αργεντινή-Βραζιλία
12.  Η γη της ελπίδας / Σιόν Σόνο, Ιαπωνία
13.  Η Κρέιζι κι ο Θιφ / Κόρι Μακ Άμπι, ΗΠΑ
14.  Η μάγισσα του πολέμου / Κιμ Νουέν, Καναδάς
15.  Η ομορφιά σου δεν αξίζει τίποτα / Χουσεΐν Ταμπάκ, Αυστρία
16.  Η πέτρα της υπομονής / Ατίκ Ραχιμί, Γαλλία-Γερμανία-Αφγανιστάν
17.  Η τελευταία φορά που είδα το Μακάο / Ζουάου Πέντρου Ροντρίγκες, Ζουάου Ρούι Γκουέρα Ντα Μάτα, Πορτογαλία-Γαλλία
18.  Ήχοι της γειτονιάς / Κλέμπερ Μεντόνσα Φίλιου, Βραζιλία
19.  Καμιόνι / Ραφαέλ Ουεγιέ, Καναδάς
20.  Κιντ / Φιν Τροχ, Βέλγιο
21.  Μετά τη Λουτσία / Μισέλ Φράνκο, Μεξικό
22.  Να πετάξω με τον γερανό / Λι Ρούιτζουν, Κίνα
23.  Νεκρή Ευρώπη / Τόνι Κράβιτς, Αυστραλία-Μεγ.Βρετανία
24.  Νουρ / Τσααλά Ζεντζιρτζί, Γκιγιόμ Τζοβανετί, Πακιστάν-Γαλλία-Τουρκία
25.  Ο Καουμπόης / Μπάουντεβαϊν Κόολε, Ολλανδία
26.  Πάντα φταίει ο άλλος / Λαρς-Γκούναρ Λοτς, Γερμανία
27.  Παράνομος έρωτας / Μπενγιαμίν Άβιλα, Αργεντινή-Ισπανία-Βραζιλία
28.  Παρβίζ / Ματζίντ Μπαρζεγκάρ, Ιράν
29.  Πέμπτη με Κυριακή / Ντομίνγκα Σοτομαγιόρ, Χιλή-Ολλανδία
30.  Περνώντας σύνορα / Φλόριαν Φλίκερ, Αυστρία
31.  Προδοσία / Κίριλ Σερέμπρενικοφ, Ρωσία
32.  Στα βαθιά / Μπάλτασαρ Κόρμακουρ, Ισλανδία-Νορβηγία
33.  Στάρλετ / Σον Μπέικερ, ΗΠΑ
34.  Στην κρεβατοκάμαρα / Τομάς Βασιλέφσκι, Πολωνία
35.  Στούντιο ηχογραφήσεων Μπερμπεριάν / Πίτερ Στρίκλαντ, Μεγ. Βρετανία
36.  Τα παιδιά του πολέμου / Κέιτ Σόρτλαντ, Αυστραλία-Μεγ.Βρετανία-Γερμανία
37.  Το φως της μέρας / Τίτσα Κόβι, Ράινερ Φρίμελ, Αυστρία
38.  Ώρες μουσείου / Τζεμ Κόεν, Αυστρία-ΗΠΑ
Χορηγοί








ThessFest

Follow filmfestivalgr on Twitter
 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία