Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 31 Οκτωβρίου 2014
Σάββατο, 1 Νοεμβρίου 2014
Κυριακή, 2 Νοεμβρίου 2014
Δευτέρα, 3 Νοεμβρίου 2014
Τρίτη, 4 Νοεμβρίου 2014
Τετάρτη, 5 Νοεμβρίου 2014
Πέμπτη, 6 Νοεμβρίου 2014
Παρασκευή, 7 Νοεμβρίου 2014
Σάββατο, 8 Νοεμβρίου 2014
Κυριακή, 9 Νοεμβρίου 2014

Το πρόγραμμα προβολών του 55ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς υπότιτλους.

Tο κάπνισμα δεν επιτρέπεται στους χώρους του Φεστιβάλ.

​Προσβάσιμες αίθουσες
Οι αίθουσες Ολύμπιον, Τώνια Μαρκετάκη, Φρίντα Λιάππα, Τζον Κασσαβέτης και Σταύρος Τορνές είναι προσβάσιμες σε άτομα με κινητικά προβλήματα.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Κυριακή, 2 Νοεμβρίου 2014
 OΛYMΠION
10:30 Ο πίνακας - 76'
Ζαν-Φρανσουά Λαγκυονί, Γαλλία
15:00 Magical Girl - 127'
Κάρλος Βερμούτ, Ισπανία-Γαλλία
18:00 Καληνύχτα μαμά - 99'
Βερόνικα Φραντς, Σεβερέν Φιαλά, Αυστρία
20:15 Δύο μέρες, μία νύχτα - 95'
Ζαν-Πιέρ Νταρντέν, Λυκ Νταρντέν, Βέλγιο-Γαλλία-Ιταλία-Ολλανδία
22:15 The Cut - 138'
Φατίχ Ακίν, Γερμανία-Γαλλία-Ιταλία-Ολλανδία-Πολωνία-Καναδάς-Τουρκία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Γιοχάνα - 83'
Κόρνελ Μούντρουτσο, Ουγγαρία-Γερμανία
15:15 Η Πιρίκα κινηματογραφείται - 49'
Ζέλιμιρ Ζιλνικ, Σερβία
15:15 Μικροί πιονιέροι - 18'
Ζέλιμιρ Ζιλνικ, Γιουγκοσλαβία
17:15 Ευρώπη-Φρούριο - 80'
Ζέλιμιρ Ζιλνικ, Σλοβενία
19:30 Chop Shop - 84'
Ραμίν Μπαχράνι, ΗΠΑ
22:00 Σώσε με - 100'
Στράτος Τζίτζης, Ελλάδα
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Γκουμπ - 86'
Γκάι Μάιχιλ, Μεγ. Βρετανία
15:00 Αγάπησέ με - 75'
Χάνε Μίρεν, Νορβηγία
17:00 Η εκδίκηση του Διονύσου - 98'
Δημήτρης Κολλάτος, Ελλάδα
19:30 A Blast - 83'
Σύλλας Τζουμέρκας, Ελλάδα-Γερμανία-Ολλανδία
22:00 Ώς το κόκκαλο - 82'
Θοδωρής Κουτσαύτης, Ελλάδα-Γαλλία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Στη σιωπή - 84'
Ζντενέκ Γιράσκι, Σλοβακία-Τσεχία
15:30 Εκτός ελέγχου - 90'
Άνια Μάρκαρτ, ΗΠΑ
17:30 Η φυλή - 130'
Μίροσλαβ Σλαμποσπίτσκιι, Ουκρανία
20:30 Ο γύπας - 97'
Τζόελ Ποτράικους, ΗΠΑ
23:00 Γη της θύελλας - 105'
Άνταμ Τσάσι, Ουγγαρία-Γερμανία
 TZON KAΣΣABETHΣ
12:30 Αρκτική - 78'
Γκάμπρι Βελάσκεθ, Ισπανία
14:30 Difret - 99'
Ζερέσενεϊ Μπερχάνε Μεχάρι, Αιθιοπία
17:00 Θεία χάρη - 127'
Εντοάρντο Ουΐνσπιρ, Ιταλία
20:00 Ιστορίες - 88'
Ραχσάν Μπανιετεμάντ, Ιράν
22:00 Εδέμ - 131'
Μία Χάνσεν-Λαβ, Γαλλία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
15:30 Στη θέση της - 115'
Άλμπερτ Σιν, Καναδάς-Νότιος Κορέα
18:00 Η διέξοδος - 102'
Πετρ Βάτσλαβ, Γαλλία-Τσεχία
20:30 Όπερ έδει δείξαι - 105'
Αντρέι Γκρουσνίτσκι, Ρουμανία
23:00 Ο αμνός - 87'
Κουτλούγ Αταμάν, Τουρκία-Γερμανία
Χορηγοί

 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία