Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 31 Οκτωβρίου 2014
Σάββατο, 1 Νοεμβρίου 2014
Κυριακή, 2 Νοεμβρίου 2014
Δευτέρα, 3 Νοεμβρίου 2014
Τρίτη, 4 Νοεμβρίου 2014
Τετάρτη, 5 Νοεμβρίου 2014
Πέμπτη, 6 Νοεμβρίου 2014
Παρασκευή, 7 Νοεμβρίου 2014
Σάββατο, 8 Νοεμβρίου 2014
Κυριακή, 9 Νοεμβρίου 2014

Το πρόγραμμα προβολών του 55ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς υπότιτλους.

Tο κάπνισμα δεν επιτρέπεται στους χώρους του Φεστιβάλ.

​Προσβάσιμες αίθουσες
Οι αίθουσες Ολύμπιον, Τώνια Μαρκετάκη, Φρίντα Λιάππα, Τζον Κασσαβέτης και Σταύρος Τορνές είναι προσβάσιμες σε άτομα με κινητικά προβλήματα.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Τρίτη, 4 Νοεμβρίου 2014
 OΛYMΠION
12:30 Με κάθε κόστος - 105'
Ραμίν Μπαχράνι, ΗΠΑ
15:45 Δίπλα της - 90'
Άσαφ Κορμάν, Ισραήλ
18:00 Μάθημα - 105'
Κριστίνα Γκρόζεβα, Πέταρ Βαλτσάνοφ, Βουλγαρία-Ελλάδα
20:30 Τρελλή αγάπη - 96'
Τζέσικα Χάουσνερ, Αυστρία-Λουξεμβούργο-Γερμανία
22:30 1001 γραμμάρια - 93'
Μπεντ Χάμερ, Νορβηγία-Γερμανία-Γαλλία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Ευρώπη-Φρούριο - 80'
Ζέλιμιρ Ζιλνικ, Σλοβενία
15:00 Ευχάριστες ημέρες - 81'
Κόρνελ Μούντρουτσο, Ουγγαρία
17:00 Άντρας σπρώχνει καρότσι - 87'
Ραμίν Μπαχράνι, ΗΠΑ
19:30 Οι τεμπέληδες της εύφορης κοιλάδας - 119'
Νίκος Παναγιωτόπουλος, Ελλάδα
22:00 Τραγούδια από τον δεύτερο όροφο - 98'
Ρόι Άντερσον, Σουηδία-Γαλλία-Γερμανία-Δανία
24:00 Πώς δενότανε το ατσάλι - 101'
Ζέλιμιρ Ζιλνικ, Γιουγκοσλαβία
 TΩNIA MAPKETAKH
14:30 Φιντέλιο – Η Οδύσσεια της Αλίκης - 95'
Λυσί Μπορλετώ, Γαλλία
17:00 Dark Illusion - 72'
Μάνος Καρυστινός, Ελλάδα
19:30 7 θυμοί - 107'
Χρήστος Βούπουρας, Ελλάδα
22:00 Βασίλισσα Αντιγόνη - 93'
Τηλέμαχος Αλεξίου, Ελλάδα-Γερμανία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
15:30 Μόντρις - 98'
Γιούρις Κουρσιέτις, Λετονία-Γερμανία-Ελλάδα
18:00 Μάθημα αποκατάστασης - 98'
Ιβάν Ι. Τβερντόφσκι, Ρωσία-Γερμανία
20:30 Ολόδικός σου - 103'
Νταβίντ Λαμπέρ, Βέλγιο-Καναδάς
23:00 Μέμφις - 79'
Τιμ Σάτον, ΗΠΑ
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Η τρίτη όχθη του ποταμού - 92'
Σελίνα Μούργκα, Αργεντινή-Γερμανία-Ολλανδία
15:00 Ταξικός εχθρός - 112'
Ροκ Μπίτσεκ, Σλοβενία
17:30 Άνεμοι του Αυγούστου - 77'
Γκαμπριέλ Μασκάρου, Βραζιλία
20:00 Δεν θα ξαναγυρίσω - 109'
Ίλμαρ Ράαγκ, Ρωσία-Εσθονία-Φινλανδία-Λευκορωσία-Καζακστάν
22:15 99 σπιτικά - 112'
Ραμίν Μπαχράνι, ΗΠΑ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
15:30 Σλιμάνε - 70'
Χοσέ Α. Αλαγιόν, Ισπανία-Μαρόκο-Γαλλία
18:00 Η απαγωγή του Μισέλ Ουελμπέκ - 92'
Γκιγιώμ Νικλού, Γαλλία
20:30 Αυτοί είναι οι κανόνες - 78'
Όγκνιεν Σβίλιτσιτς, Κροατία-Γαλλία-Σερβία-ΠΓΔΜ
23:00 Τρία παράθυρα και ένας απαγχονισμός - 93'
Ισά Τσόσια, UNMI Κόσοβο-Γερμανία
Χορηγοί

 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία