Thessaloniki Documentary Festival
 
tdf.filmfestival.gr
           



Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2016
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2016
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

Το πρόγραμμα προβολών του 57ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf
 Πρόγραμμα Προβολών :: Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2016
 OΛYMΠION
15:45 Μπάχαλο - 91'
Καρλ Λεμιέ, Καναδάς
18:15 Άφτερλωβ - 94'
Στέργιος Πάσχος, Ελλάδα
20:45 Η γέννηση ενός έθνους - 121'
Νέιτ Πάρκερ, ΗΠΑ
23:15 Η Κέιτ παίζει την Κριστίν - 110'
Ρόμπερτ Γκριν, ΗΠΑ
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Κρυμμένος - 118'
Μίχαελ Χάνεκε
13:30 Μια λίμνη - 90'
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία
15:30 Όνειρα, όνειρα - 80'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
17:15 Τζιγκ, το ρομπότ - 115'
Γκαμπριέλε Μαϊνέτι, Ιταλία
19:45 Μέχρι να νυχτώσει - 105'
Ανότσα Σουιτσακόρνπονγκ, Ταϊλάνδη - Ολλανδία - Γαλλία - Κατάρ
22:00 Mimosas - 95'
Όλιβερ Λάσε , Ισπανία-Μαρόκο-Γαλλία-Κατάρ
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Κάποιες γυναίκες - 107'
Κέλι Ράικαρτ, ΗΠΑ
15:15 Νήμα - 94'
The Boy (Αλέξανδρος Βούλγαρης), Ελλάδα
17:30 Nocturne - 75'
Κωνσταντής Φραγκόπουλος, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία
20:00 Όντως φιλιούνται; - 74'
Γιάννης Κορρές, Ελλάδα
22:00 Flowers and Bottoms - 6'
Χρήστος Μασσαλάς , Ελλάδα
22:00 Limbo - 29’ 50’'
Κωνσταντίνα Κοτζαμάνη, Γαλλία-Ελλάδα
22:00 Manodopera - 29'
Λουκιανός Μοσχονάς, Ελλάδα-Γαλλία
22:00 Sandy Beach - 12'
Θάνος Παπαστεργίου, Ελλάδα
22:00 Αλεπού - 28'
Ζακλίν Λέντζου , Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:15 Εκδικητής από τη μήτρα - 88'
Άλις Λόου, UK
15:30 Λαίδη Μάκμπεθ - 88'
Ουΐλιαμ Όλντροϊντ, Μεγ. Βρετανία
18:00 Η πιο ευτυχισμένη μέρα του Όλλι Μάκι - 92'
Γιούχο Κούοσμανεν, Φινλανδία-Γερμανία-Σουηδία
20:30 Ένας Εβραίος για παραδειγματισμό - 73'
Τζέικομπ Μπέργκερ , Ελβετία
23:00 Είμαστε η σάρκα - 80'
Εμιλιάνο Ρότσα Μίντερ , Μεξικό
 TZON KAΣΣABETHΣ
12:45 Άγιος Γεώργιος - 112'
Μάρκο Μαρτίνς
15:00 Η δασκάλα - 102'
Γιαν Χρέμπεϊκ, Σλοβακία-Τσεχία
17:15 Λύκος και πρόβατο - 86'
Σάρμπανου Σαντάτ, Δανία - Γαλλία - Σουηδία - Αφγανιστάν
19:30 Δίχως Θεό - 99'
Ράλιτσα Πετρόβα , Βουλγαρία-Δανία-Γαλλία
21:45 Γράμματα απ’ το μέτωπο - 105'
Ίβο Μ. Φερέιρα, Πορτογαλία
24:00 Η Βάλερι και η εβδομάδα των θαυμάτων - 77'
Γιάρομιλ Γίρις, Τσεχοσλοβακία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Φθόνος - 96'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:30 Μοίρα - 120'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
18:00 Εξομολόγηση - 90'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
20:30 Αθωότητα - 105'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
23:00 Γιος - 29'
Χρίστο Σιμεόνοφ, Βουλγαρία
23:00 Ένα νέο σπιτικό - 15'
Ζίγκα Βιρτς, Σλοβενία
23:00 Μετάβαση - 21'
Μίλιτσα Τόμοβιτς, Σερβία
23:00 Μια βραδιά στο Τοκορίκι - 18'
Ροξάνα Στρόε, Ρουμανία
23:00 Το θηρίο - 14'
Μίροσλαβ Σικάβιτσα, Κροατία
Χορηγοί



 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία