Thessaloniki Documentary Festival
 
tdf.filmfestival.gr
           



Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2016
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2016
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

Το πρόγραμμα προβολών του 57ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf
 
 Πρόγραμμα Προβολών :: Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2016
 OΛYMΠION
13:30 Τραγούδι αγάπης - 85'
Σο Γιονγκ Κιμ, ΗΠΑ
15:30 Χεσούς - 83'
Φερνάντο Γκουτσόνι, Γαλλία-Χιλή-Γερμανία-Ελλάδα-Κολομβία
18:00 Πλατεία Αμερικής - 86'
Γιάννης Σακαρίδης, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία-Γερμανία
20:30 Ο θάνατος του Λουδοβίκου ΙΔ’ - 114'
Αλμπέρ Σέρα, Γαλλία-Πορτογαλία-Ισπανία
23:00 Κριστίν - 119'
Αντόνιο Κάμπος, ΗΠΑ
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:15 Είμαστε η σάρκα - 80'
Εμιλιάνο Ρότσα Μίντερ , Μεξικό
15:00 Σκοτεινή είναι η νύχτα - 85'
Τιμ Σάτον , ΗΠΑ
17:00 Η τελευταία ευκαιρία - 113'
Λεοπόλντ Λίντμπεργκ
19:30 Οι ονειρεμένοι - 89'
Ρουθ Μπέκερμαν, Αυστρία
21:30 Η κλούβα - 97'
Μοχάμεντ Ντιάμπ, Αίγυπτος-Γαλλία-Γερμανία
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Mimosas - 95'
Όλιβερ Λάσε , Ισπανία-Μαρόκο-Γαλλία-Κατάρ
15:00 Όντως φιλιούνται; - 74'
Γιάννης Κορρές, Ελλάδα
17:30 Suntan - 104'
Αργύρης Παπαδημητρόπουλος, Ελλάδα-Γερμανία
20:00 Άφτερλωβ - 94'
Στέργιος Πάσχος, Ελλάδα
22:30 Ο άγριος τόπος - 100'
Αμάτ Εσκαλάντε, Μεξικό-Δανία-Γαλλία- Γερμανία-Νορβηγία-Ελβετία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:15 Η αυγή του ανθρώπου - 97'
Εδουάρδο Ουΐλιαμς, Αργεντινή-Βραζιλία-Πορτογαλία
15:30 Ένας Εβραίος για παραδειγματισμό - 73'
Τζέικομπ Μπέργκερ , Ελβετία
18:00 Μπάχαλο - 91'
Καρλ Λεμιέ, Καναδάς
20:30 Ο επιφανής πολίτης - 120'
Γκαστόν Ντουπράτ, Μαριάνο Κον, Αργεντινή-Ισπανία
23:00 Το μυστικό του σκοτεινού θαλάμου - 131'
Κιγιόσι Κουροσάουα, Γαλλία-Βέλγιο-Ιαπωνία
 TZON KAΣΣABETHΣ
12:45 Δίχως Θεό - 99'
Ράλιτσα Πετρόβα , Βουλγαρία-Δανία-Γαλλία
15:00 Λύκος και πρόβατο - 86'
Σάρμπανου Σαντάτ, Δανία - Γαλλία - Σουηδία - Αφγανιστάν
17:15 Παναμερικανικά μηχανήματα - 88'
Χοακίν Δελ Πάσο, Μεξικό
19:30 Χαμένοι στο Παρίσι - 84'
Ντομινίκ Αμπέλ, Φιόνα Γκόρντον, Βέλγιο-Γαλλία
21:30 Ο ορνιθολόγος - 118'
Ζουάου Πέντρου Ροντρίγκες, Πορτογαλία-Γαλλία-Βραζιλία
24:00 Τα χείλη του αίματος - 88'
Ζαν Ρολέν, Γαλλία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Μέσα - 107'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:30 Ο Νασαρένο Κρους και ο λύκος - 92'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
18:00 Μέγας ο κόσμος - 101'
Ρεχά Ερντέμ, Τουρκία
20:30 Στάχτες - 115'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία-Γερμανία
23:00 Η καλή σύζυγος - 94'
Μιριάνα Καράνοβιτς, Σερβία-Βοσνία-Ερζεγοβίνη-Κροατία
Χορηγοί



 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία