Thessaloniki Documentary Festival
 
tdf.filmfestival.gr
           



Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2016
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2016
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

Το πρόγραμμα προβολών του 57ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf
 Πρόγραμμα Προβολών :: Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016
 OΛYMΠION
13:00 Ο Δράκος - 99'
Νίκος Κούνδουρος
15:30 Δολοφονικά αμαξίδια - 105'
Ατίλα Τιλ, Ουγγαρία
17:45 Γυρίζοντας τον κόσμο - 102'
Ντελφίν Κουλέν, Μυριέλ Κουλέν, Γαλλία-Ελλάδα
20:30 Little Men - 85'
Άιρα Σακς, ΗΠΑ
22:30 Personal shopper: Προσωπική βοηθός - 115'
Ολιβιέ Ασαγιάς, Γαλλία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:15 Σκοτεινό ζώο - 107'
Φελίπε Γκερέρο, Κολομβία-Αργεντινή-Ολλανδία-Γερμανία-Ελλάδα
15:45 Το χρονικό ενός μοναχικού παιδιού - 79'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
17:30 Όλες οι πόλεις του Βορρά - 100'
Ντάνε Κόμλιεν, Σερβία-Βοσνία & Ερζεγοβίνη- Μαυροβούνιο
19:45 Οι ερημίτες - 111'
Ρόνι Τρόκερ, Γερμανία-Αυστρία
22:45 Χουάν Μορέιρα - 102'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Γράμματα απ’ το μέτωπο - 105'
Ίβο Μ. Φερέιρα, Πορτογαλία
15:30 Αποχωρισμός - 78'
Ναβίντ Μαχμουντί , Ιράν-Αφγανιστάν
17:30 Νοτιάς - 100'
Τάσος Μπουλμέτης, Ελλάδα
20:00 Πλατεία Αμερικής - 86'
Γιάννης Σακαρίδης, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία-Γερμανία
22:30 Η Κέιτ παίζει την Κριστίν - 110'
Ρόμπερτ Γκριν, ΗΠΑ
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:15 Η μεγάλη νύχτα του Φρανσίσκο Σάνκτις - 78'
Φρανσίσκο Μάρκες, Αντρέα Τέστα, Αργεντινή
15:15 Σιωπηρό πάθος - 126'
Τέρενς Ντέιβις, Μεγ. Βρετανία-Βέλγιο
18:00 Χεσούς - 83'
Φερνάντο Γκουτσόνι, Γαλλία-Χιλή-Γερμανία-Ελλάδα-Κολομβία
20:30 Harmonium - 118'
Κότζι Φουκάντα, Ιαπωνία-Γαλλία
23:00 Ο πιστός - 118'
Κίριλ Σερέμπρενικοφ, Ρωσία
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:15 Ο μαθητευόμενος - 96'
Τζουνφένγκ Μπο, Σιγκαπούρη-Γερμανία- Γαλλία-Χονγκ Κονγκ-Κατάρ
15:15 Ο ορνιθολόγος - 118'
Ζουάου Πέντρου Ροντρίγκες, Πορτογαλία-Γαλλία-Βραζιλία
17:45 Ο θάνατος του Λουδοβίκου ΙΔ’ - 114'
Αλμπέρ Σέρα, Γαλλία-Πορτογαλία-Ισπανία
20:15 Ερμία και Ελένη - 87'
Ματίας Πινιέιρο, ΗΠΑ-Αργεντινή
22:15 Τραγούδι αγάπης - 85'
Σο Γιονγκ Κιμ, ΗΠΑ
24:00 Τα μεσάνυχτα θα πάρω την ψυχή σου - 81'
Ζοζέ Μουζίκα Μαρίνς, Βραζιλία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
10:00 Moderation - 149'
Άνια Κίρσνερ, Ελλάδα-Ιταλία-Αίγυπτος-Μεγ. Βρετανία
13:00 Ναυτία - 116'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:30 Γιος - 29'
Χρίστο Σιμεόνοφ, Βουλγαρία
15:30 Ένα νέο σπιτικό - 15'
Ζίγκα Βιρτς, Σλοβενία
15:30 Μετάβαση - 21'
Μίλιτσα Τόμοβιτς, Σερβία
15:30 Μια βραδιά στο Τοκορίκι - 18'
Ροξάνα Στρόε, Ρουμανία
15:30 Το θηρίο - 14'
Μίροσλαβ Σικάβιτσα, Κροατία
18:00 Home Sweet Home - 91'
Φατόν Μπαϊρακτάρι, UNMI Κόσοβο-ΠΓΔΜ
20:30 Μέγας ο κόσμος - 101'
Ρεχά Ερντέμ, Τουρκία
23:00 Άλμπουμ - 104'
Μεχμέτ Τζαν Μέρτογλου, Τουρκία-Γαλλία-Ρουμανία
Χορηγοί



 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία