Thessaloniki Documentary Festival
 
tdf.filmfestival.gr
           



Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2016
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2016
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

Το πρόγραμμα προβολών του 57ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf
 Πρόγραμμα Προβολών :: Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016
 OΛYMΠION
19:00 Η χορεύτρια - 108'
Στεφανί ντι Τζουστό, Γαλλία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
10:30 Επάγγελμα ρεπόρτερ - 119'
Μικελάντζελο Αντονιόνι
13:00 Οι ερημίτες - 111'
Ρόνι Τρόκερ, Γερμανία-Αυστρία
15:30 Ανισέτο - 82'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
17:15 Μπάρακα και Μπάρακα - 88'
Μαχμούντ Σαμπάχ, Σαουδική Αραβία
19:30 Ο πιστός - 118'
Κίριλ Σερέμπρενικοφ, Ρωσία
22:00 Αν και νύχτα - 154'
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία-Καναδάς
 TΩNIA MAPKETAKH
13:15 Βασιλιάς των Βέλγων - 94'
Πέτερ Μπρόσενς, Τζέσικα Γούντγουορθ, Βέλγιο-Ολλανδία-Βουλγαρία
15:15 Δολοφονικά αμαξίδια - 105'
Ατίλα Τιλ, Ουγγαρία
17:30 Χαμένοι στο Παρίσι - 84'
Ντομινίκ Αμπέλ, Φιόνα Γκόρντον, Βέλγιο-Γαλλία
19:30 Δυο εραστές και μια αρκούδα - 96'
Κιμ Νουέν
21:30 Κριστίν - 119'
Αντόνιο Κάμπος, ΗΠΑ
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Μισθοφόρος - 103'
Σάσα Βολφ, Γαλλία
15:30 Γυρίζοντας τον κόσμο - 102'
Ντελφίν Κουλέν, Μυριέλ Κουλέν, Γαλλία-Ελλάδα
18:00 Το κορίτσι δίχως χέρια - 76'
Σεμπαστιάν Λάουντενμπαχ, Γαλλία
20:30 Little Men - 85'
Άιρα Σακς, ΗΠΑ
22:30 Γάτος - 119'
Χεντλ Κλάους , Αυστρία
 TZON KAΣΣABETHΣ
12:45 Οι ονειρεμένοι - 89'
Ρουθ Μπέκερμαν, Αυστρία
15:00 Smoke in the Water - 24'
Σπυρίδων Παπασπύρου, Ελλάδα
15:00 Twist - 15'
Μιχάλης Παπαντωνόπουλος, Ελλάδα
15:00 Ummi - 15'
Νίκος Αυγουστίδης, Ελλάδα
15:00 Αίνιγμα - 10'
Αντώνης Ντούσιας, Άρης Φατούρος, Ελλάδα
15:00 Αλεπού - 28'
Ζακλίν Λέντζου , Ελλάδα
15:00 Αντίδοτον - 12'
Μιχάλης Χαπέσιης , Κύπρος
15:00 Αόρατος - 29'
Κώστας Γεραμπίνης, Ελλάδα
15:00 Η Χέλγκα είναι στο Λουντ - 20'
Θέλγια Πετράκη
15:00 Ο αγρότης - 16'
Στάθης Αποστόλου, Ελλάδα
15:00 Το νανούρισμα της Μαρίας - 19'
Ντίνος Παναγόκος, Ελλάδα
19:00 3000 - 20'
Αντώνης Τσώνης, Ελλάδα-Αυστραλία
19:00 Felicita - 10'
Γιάννης Ζαφείρης, Ελλάδα
19:00 Γενέθλια - 13'
Δημήτρης Κατσιμίρης, Ελλάδα
19:00 Η Αλίκη στο καφέ - 18'
Δημήτρης Νάκος, Ελλάδα
19:00 Ι.Χ.Θ.Υ.Σ. - 19'
Χρύσανθος Μαργώνης, Ελλάδα
19:00 Κορίτσια της θάλασσας - 13'
Σήφης Μάινας, Ελλάδα
19:00 Κύβος - 24'
Αλέξανδρος Σκούρας, Ελλάδα
19:00 Μάγδα - 20'
Δημήτρης Ζούρας
19:00 Νηπενθές - 14'
Γιάννης Συμβώνης, Ελλάδα
19:00 Ρήξη Τυμπάνου - 19'
Κινηματογραφικό Εργαστήριο Κ. Λ. Ηλιούπολης, Ελλάδα
19:00 Φιλοκτήτης – Ο μύθος ενός ξένου - 16'
Κατερίνα Καλκετενίδη, Ελλάδα-ΗΠΑ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Block C - 90'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:30 Home Sweet Home - 91'
Φατόν Μπαϊρακτάρι, UNMI Κόσοβο-ΠΓΔΜ
18:00 Ναυτία - 116'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
20:30 Στάχτες - 115'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία-Γερμανία
Χορηγοί



 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία