Thessaloniki Documentary Festival
 
tdf.filmfestival.gr
           



Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2016
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2016
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

Το πρόγραμμα προβολών του 57ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf
 
 Πρόγραμμα Προβολών :: Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2016
 OΛYMΠION
14:15 Ο σπορέας - 117'
Γιόσουκε Τακέουτσι, Ιαπωνία
17:15 Μια ζωή την έχουμε - 111'
Γιώργος Τζαβέλλας, Ελλάδα
19:30 Μια ιστορία της Πόλης - 177'
Φωτεινή Σισκοπούλου, Ελλάδα-Τουρκία
23:15 Άντρας ελβετικός σουγιάς - 95'
Ντάνιελ Κουάν, Ντάνιελ Σάινερτ, ΗΠΑ
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Η εαρινή σύναξη των αγροφυλάκων - 178'
Δήμος Αβδελιώδης
15:15 Μπορεί η ομορφιά να ενίσχυσε την απόφασή μας: Μασάο Αντάτσι - 74'
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία
17:00 Το χρονικό ενός μοναχικού παιδιού - 79'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
19:00 Μια λίμνη - 90'
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία
21:00 Ανισέτο - 82'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
23:30 Το σπίτι με τα γελαστά παράθυρα - 110'
Πούπι Αβάτι, Ιταλία
 TΩNIA MAPKETAKH
11:00 3000 - 20'
Αντώνης Τσώνης, Ελλάδα-Αυστραλία
11:00 Felicita - 10'
Γιάννης Ζαφείρης, Ελλάδα
11:00 Γενέθλια - 13'
Δημήτρης Κατσιμίρης, Ελλάδα
11:00 Η Αλίκη στο καφέ - 18'
Δημήτρης Νάκος, Ελλάδα
11:00 Ι.Χ.Θ.Υ.Σ. - 19'
Χρύσανθος Μαργώνης, Ελλάδα
11:00 Κορίτσια της θάλασσας - 13'
Σήφης Μάινας, Ελλάδα
11:00 Κύβος - 24'
Αλέξανδρος Σκούρας, Ελλάδα
11:00 Μάγδα - 20'
Δημήτρης Ζούρας
11:00 Νηπενθές - 14'
Γιάννης Συμβώνης, Ελλάδα
11:00 Ρήξη Τυμπάνου - 19'
Κινηματογραφικό Εργαστήριο Κ. Λ. Ηλιούπολης, Ελλάδα
11:00 Φιλοκτήτης – Ο μύθος ενός ξένου - 16'
Κατερίνα Καλκετενίδη, Ελλάδα-ΗΠΑ
14:30 Smoke in the Water - 24'
Σπυρίδων Παπασπύρου, Ελλάδα
14:30 Twist - 15'
Μιχάλης Παπαντωνόπουλος, Ελλάδα
14:30 Ummi - 15'
Νίκος Αυγουστίδης, Ελλάδα
14:30 Αλεπού - 28'
Ζακλίν Λέντζου , Ελλάδα
14:30 Αντίδοτον - 12'
Μιχάλης Χαπέσιης , Κύπρος
14:30 Αόρατος - 29'
Κώστας Γεραμπίνης, Ελλάδα
14:30 Η Χέλγκα είναι στο Λουντ - 20'
Θέλγια Πετράκη
14:30 Ο αγρότης - 16'
Στάθης Αποστόλου, Ελλάδα
14:30 Το νανούρισμα της Μαρίας - 19'
Ντίνος Παναγόκος, Ελλάδα
18:15 Η παρηγοριά του Τζο Τσίνκουε - 102'
Σωτήρης Δουνούκος, Αυστραλία
20:45 Κοινός Τόπος - 64'
Πέννυ Μπούσκα, Ελλάδα
22:30 Η τελευταία οικογένεια - 123'
Γιαν Π. Ματουσίνσκι, Πολωνία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
15:30 Μισθοφόρος - 103'
Σάσα Βολφ, Γαλλία
18:00 Αμμοθύελλα - 87'
Ελίτ Ζέξερ, Ισραήλ
20:15 Λάιλα Μ. - 98'
Μάικε ντε Γιονγκ, Ολλανδία - Βέλγιο - Γερμανία - Ιορδανία
23:00 Λευκός ήλιος - 89'
Ντίπακ Ραουνιγιάρ, Νεπάλ-ΗΠΑ-Κατάρ-Ολλανδία
 TZON KAΣΣABETHΣ
15:00 Ταξίδι στη Γροιλανδία - 98'
Σεμπαστιάν Μπετμπεντέρ, Γαλλία
18:30 Βουνό - 107'
Αμίρ Ναντερί, Ιταλία-ΗΠΑ-Γαλλία
21:30 Πόρτο - 75'
Γκέιμπ Κλίνγκερ, Πορτογαλία-ΗΠΑ-Γαλλία-Πολωνία
23:15 Ο γίγαντας - 90'
Γιοχάνες Νάιχολμ, Σουηδία-Δανία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Block C - 90'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:30 Σημαδεμένες καρδιές - 141'
Ράντου Ζούντε, Ρουμανία-Γερμανία
18:00 Αλκιβιάδης ο ατίθασος μαθητής του Σωκράτη - 103'
Δημήτρης Μακρής, Ελλάδα
20:30 Στην άλλη πλευρά - 85'
Ζρίνκο Ογκρέστα, Κροατία-Σερβία
23:00 Αθωότητα - 105'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
Χορηγοί



 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία