Thessaloniki Documentary Festival
 
tdf.filmfestival.gr
           



Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2016
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2016
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

Το πρόγραμμα προβολών του 57ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf
 
 Πρόγραμμα Προβολών :: Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016
 OΛYMΠION
12:30 Μέσα από τον τοίχο - 110'
Ράμα Μπέρσταϊν, Ισραήλ
14:45 Κυλά στο αίμα - 104'
Ράσμους Χέιστερμπεργκ, Δανία
17:00 Kékszakállú - 72'
Γκαστόν Σολνίτσκι, Αργεντινή
20:00 90 χρόνια ΠΑΟΚ - Νοσταλγώντας το Μέλλον - 102'
Νίκος Τριανταφυλλίδης, Ελλάδα
23:15 Πάση Θυσία - 102'
Ντέιβιντ Μακένζι, ΗΠΑ
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Γλυκιά συμμορία - 151'
Νίκος Νικολαΐδης
14:00 Λευκή επιληψία - 68'
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία
15:30 Το ρομάντζο του Ανισέτο και της Φρανσίσκα - 63'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
17:00 Καύση - 70'
Στράτος Τζίτζης, Έλλαδα
19:15 Μια νέα ζωή - 102'
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία
22:00 Βουνό - 107'
Αμίρ Ναντερί, Ιταλία-ΗΠΑ-Γαλλία
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Η παρηγοριά του Τζο Τσίνκουε - 102'
Σωτήρης Δουνούκος, Αυστραλία
15:15 Κοινός Τόπος - 64'
Πέννυ Μπούσκα, Ελλάδα
17:15 Δρομέας μεγάλων αποστάσεων - 88'
Τζέρεμι Τάισερ, Αλεξία Παππά, ΗΠΑ
19:30 Ξα μου - 87'
Κλειώ Φανουράκη, Ελλάδα
22:00 Αγάπη, Αγάπη, Αγάπη - 102'
Κώστας Ζάπας, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:30 Πόρτο - 75'
Γκέιμπ Κλίνγκερ, Πορτογαλία-ΗΠΑ-Γαλλία-Πολωνία
15:30 Η μεγάλη νύχτα του Φρανσίσκο Σάνκτις - 78'
Φρανσίσκο Μάρκες, Αντρέα Τέστα, Αργεντινή
17:30 Ο σπορέας - 117'
Γιόσουκε Τακέουτσι, Ιαπωνία
20:30 Παράδοξη ευτυχία - 102'
Σβεν Τάντικεν, Γερμανία
23:00 Κάποιες γυναίκες - 107'
Κέλι Ράικαρτ, ΗΠΑ
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:15 Ο γίγαντας - 90'
Γιοχάνες Νάιχολμ, Σουηδία-Δανία
15:15 Ο τυφλός Χριστός - 88'
Κρίστοφερ Μάρεϊ, Χιλή
17:45 Τραγουδώντας σε νεκροταφεία - 141'
Μπράντλι Λιου, Μαλαισία-Φιλιππίνες
21:30 Αλόις - 91'
Τομπίας Νέλε, Ελβετία-Γαλλία
23:30 Κοινωνία - 99'
Μπράιαν Γιούζνα, ΗΠΑ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
12:30 Λάιλα Μ. - 98'
Μάικε ντε Γιονγκ, Ολλανδία - Βέλγιο - Γερμανία - Ιορδανία
15:30 Η τρίτη σελίδα - 92'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
18:00 Ανισοάρα - 106'
Άνα Φελίτσια Σκουτέλνικου, Γερμανία-Μολδαβία
20:30 Όταν ξέσπασε η βία - 104'
Μπόγκνταν Μίρικα, Ρουμανία-Γαλλία-Βουλγαρία
23:00 Glory - 97'
Κριστίνα Γκρόζεβα, Πέταρ Βαλτσάνοφ, Βουλγαρία-Ελλάδα
Χορηγοί



 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία