Thessaloniki Documentary Festival
 
tdf.filmfestival.gr
           



Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2016
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2016
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

Το πρόγραμμα προβολών του 57ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf
 
 Πρόγραμμα Προβολών :: Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2016
 OΛYMΠION
12:45 Αλόις - 91'
Τομπίας Νέλε, Ελβετία-Γαλλία
15:00 Η Μεταμόρφωση - 97'
Μάικλ Ο' Σέι, ΗΠΑ
17:30 Στην ηλικία μου ακόμα κρύβομαι για να καπνίσω - 90'
Ραϊανά, Γαλλία-Ελλάδα-Αλγερία
19:45 Αν και νύχτα - 154'
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία-Καναδάς
23:15 Δυο εραστές και μια αρκούδα - 96'
Κιμ Νουέν
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
10:30 Ένας Αμερικανός φίλος - 126'
Βιμ Βέντερς
13:00 Μια όμορφη μέρα - 21'
Φαίδων Παπαμιχαήλ, ΗΠΑ
15:15 Λαιμός καρδιά στομάχι - 82'
Μωντ Αλπί, Γαλλία
17:00 Ουζερί Τσιτσάνης - 118'
Μανούσος Μανουσάκης, Ελλάδα
19:30 Ρισάλτο - 78'
Βασίλης Βαφέας, Ελλάδα
22:00 Γκατίκα, ο πίθηκος - 136'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Δρομέας μεγάλων αποστάσεων - 88'
Τζέρεμι Τάισερ, Αλεξία Παππά, ΗΠΑ
15:00 Ξα μου - 87'
Κλειώ Φανουράκη, Ελλάδα
17:30 42 δευτερόλεπτα ευτυχίας - 95'
Χριστίνα Κάλλας, ΗΠΑ
20:00 Το αγόρι στη γέφυρα - 85'
Πέτρος Χαραλάμπους, Κύπρος
22:00 Short Fuse - 86'
Κώστας Σκύφτας, Ανδρέας Λαμπρόπουλος, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:15 Ο τυφλός Χριστός - 88'
Κρίστοφερ Μάρεϊ, Χιλή
15:30 Kékszakállú - 72'
Γκαστόν Σολνίτσκι, Αργεντινή
18:00 Κυλά στο αίμα - 104'
Ράσμους Χέιστερμπεργκ, Δανία
20:30 Στο κυνήγι των αγριάνθρωπων - 101'
Τάικα Ουαϊτίτι, Νέα Ζηλανδία
23:00 Spira Mirabilis - 121'
Μάσιμο Ντ’ Ανόλφι , Μαρτίνα Παρέντι, Ιταλία-Ελβετία
 TZON KAΣΣABETHΣ
12:00 Τραγουδώντας σε νεκροταφεία - 141'
Μπράντλι Λιου, Μαλαισία-Φιλιππίνες
15:15 Μέσα από τον τοίχο - 110'
Ράμα Μπέρσταϊν, Ισραήλ
17:30 Η ισοπέδωση - 83'
Χόουπ Ντίκινσον Λιτς, Μεγ. Βρετανία
20:00 Η δασκάλα - 102'
Γιαν Χρέμπεϊκ, Σλοβακία-Τσεχία
22:15 Ζωολογία - 87'
Ιβάν Ι. Τβερντόφσκι, Ρωσία - Γαλλία - Γερμανία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Μοίρα - 120'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:30 Ταξίδι στη Γροιλανδία - 98'
Σεμπαστιάν Μπετμπεντέρ, Γαλλία
18:00 Ανισοάρα - 106'
Άνα Φελίτσια Σκουτέλνικου, Γερμανία-Μολδαβία
20:30 Άλμπουμ - 104'
Μεχμέτ Τζαν Μέρτογλου, Τουρκία-Γαλλία-Ρουμανία
23:00 Πεπρωμένο - 103'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία-Ελλάδα
Χορηγοί



 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία