Thessaloniki Documentary Festival
 
tdf.filmfestival.gr
           



Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2016
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2016
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

Το πρόγραμμα προβολών του 57ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf
 Πρόγραμμα Προβολών :: Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016
 OΛYMΠION
13:00 Ζωολογία - 87'
Ιβάν Ι. Τβερντόφσκι, Ρωσία - Γαλλία - Γερμανία
15:15 Η πέτρα της καρδιάς - 129'
Γκούδμουντουρ Άρναρ Γκούδμουντσον, Ισλανδία-Δανία
18:15 Park - 100'
Σοφία Εξάρχου, Ελλάδα-Πολωνία
21:00 Εγώ, ο Κολοκυθάκης - 75'
Κλωντ Μπαράς, Ελβετία-Γαλλία
22:45 Gimme Danger - 108'
Τζιμ Τζάρμους, ΗΠΑ
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:30 Σκοτάδι - 112'
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία
17:00 Ένας άλλος κόσμος - 114'
Χριστόφορος Παπακαλιάτης, Ελλάδα
19:30 Η ιστορία της πράσινης γραμμής - 115'
Πανίκκος Χρυσάνθου, Κύπρος-Ελλάδα
22:00 Μητέρα - 89'
Κάντρι Κέουσαρ, Εσθονία
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Αλκιβιάδης ο ατίθασος μαθητής του Σωκράτη - 103'
Δημήτρης Μακρής, Ελλάδα
15:00 42 δευτερόλεπτα ευτυχίας - 95'
Χριστίνα Κάλλας, ΗΠΑ
17:30 Ευτυχία - 85'
Χρήστος Πυθαράς , Ελλάδα
20:00 Έτερος εγώ - 101'
Σωτήρης Τσαφούλιας, Ελλάδα
22:30 Αγάπη, Αγάπη, Αγάπη - 102'
Κώστας Ζάπας, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:15 Αμμοθύελλα - 87'
Ελίτ Ζέξερ, Ισραήλ
15:30 Στην ηλικία μου ακόμα κρύβομαι για να καπνίσω - 90'
Ραϊανά, Γαλλία-Ελλάδα-Αλγερία
18:00 Η Μεταμόρφωση - 97'
Μάικλ Ο' Σέι, ΗΠΑ
20:30 Η αυγή του ανθρώπου - 97'
Εδουάρδο Ουΐλιαμς, Αργεντινή-Βραζιλία-Πορτογαλία
23:00 Εκδικητής από τη μήτρα - 88'
Άλις Λόου, UK
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Η ισοπέδωση - 83'
Χόουπ Ντίκινσον Λιτς, Μεγ. Βρετανία
15:00 Λαιμός καρδιά στομάχι - 82'
Μωντ Αλπί, Γαλλία
17:30 Ερασιτέχνες παράνομοι - 84'
Πίτερ Φουτ, Ιρλανδία
20:00 Σκοτεινή είναι η νύχτα - 85'
Τιμ Σάτον , ΗΠΑ
22:15 Η οργή ενός υπομονετικού ανθρώπου - 91'
Ραούλ Αρέβαλο, Ισπανία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:15 Εξομολόγηση - 90'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:30 Στο κυνήγι των αγριάνθρωπων - 101'
Τάικα Ουαϊτίτι, Νέα Ζηλανδία
18:00 Ραούφ - 94'
Μπαρίς Καγιά, Σονέρ Τζανέρ, Τουρκία
20:15 Σημαδεμένες καρδιές - 141'
Ράντου Ζούντε, Ρουμανία-Γερμανία
23:00 Μέσα - 107'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
Χορηγοί



 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία