Thessaloniki Documentary Festival
 
tdf.filmfestival.gr
           



Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2016
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2016
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

Το πρόγραμμα προβολών του 57ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf
 
 Πρόγραμμα Προβολών :: Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2016
 Barbarella Live
21:00 Αυτή η νύχτα μένει - 120'
Νίκος Παναγιωτόπουλος, Ελλάδα
 OΛYMΠION
13:00 Η οργή ενός υπομονετικού ανθρώπου - 91'
Ραούλ Αρέβαλο, Ισπανία
15:15 Το αίμα των Σάμι - 110'
Αμάντα Κέρνελ, Σουηδία-Δανία-Νορβηγία
17:30 Οι ενάρετοι - 100'
Λούκας Βαλέντα Ρίνερ, Αυστρία-Νότια Κορέα-Αργεντινή
20:30 Η ζωή μιας γυναίκας - 119'
Στεφάν Μπριζέ, Γαλλία
23:00 Ο άγριος τόπος - 100'
Αμάτ Εσκαλάντε, Μεξικό-Δανία-Γαλλία- Γερμανία-Νορβηγία-Ελβετία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Μια νέα ζωή - 102'
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία
15:00 Χουάν Μορέιρα - 102'
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
19:30 Τραμουντάνα - 105'
Βάτσε Μπουλγκουριάν, Λίβανος-Γαλλία-Κατάρ-ΗΑΕ
22:15 Μπάρακα και Μπάρακα - 88'
Μαχμούντ Σαμπάχ, Σαουδική Αραβία
 TΩNIA MAPKETAKH
13:15 Αποχωρισμός - 78'
Ναβίντ Μαχμουντί , Ιράν-Αφγανιστάν
15:00 Το αγόρι στη γέφυρα - 85'
Πέτρος Χαραλάμπους, Κύπρος
17:30 Η πόλη της σιωπής - 107'
Άντζελα Ισμαήλου, Ελλάδα-Γαλλία-ΗΠΑ
20:00 Park - 100'
Σοφία Εξάρχου, Ελλάδα-Πολωνία
22:30 Ίκαρος XB-1 - 88'
Γίντριτς Πόλακ, Τσεχοσλοβακία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Spira Mirabilis - 121'
Μάσιμο Ντ’ Ανόλφι , Μαρτίνα Παρέντι, Ιταλία-Ελβετία
15:30 Η ιστορία της πράσινης γραμμής - 115'
Πανίκκος Χρυσάνθου, Κύπρος-Ελλάδα
18:00 Η πέτρα της καρδιάς - 129'
Γκούδμουντουρ Άρναρ Γκούδμουντσον, Ισλανδία-Δανία
21:00 Ο εμποράκος - 125'
Ασγκάρ Φαραντί , Ιράν-Γαλλία
23:30 Άντρας ελβετικός σουγιάς - 95'
Ντάνιελ Κουάν, Ντάνιελ Σάινερτ, ΗΠΑ
 TZON KAΣΣABETHΣ
12:00 Toni Erdmann - 162'
Μάρεν Άντε, Γερμανία-Αυστρία-Ρουμανία
15:15 Ερασιτέχνες παράνομοι - 84'
Πίτερ Φουτ, Ιρλανδία
17:45 Το κορίτσι δίχως χέρια - 76'
Σεμπαστιάν Λάουντενμπαχ, Γαλλία
19:30 Ένα άγνωστο κορίτσι - 113'
Ζαν-Πιέρ Νταρντέν, Λυκ Νταρντέν, Βέλγιο-Γαλλία
22:00 Άγιος Γεώργιος - 112'
Μάρκο Μαρτίνς
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Αίθουσα αναμονής - 92'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:00 Γάτος - 119'
Χεντλ Κλάους , Αυστρία
17:30 Δυο λαχνοί - 86'
Πάουλ Νεγκοέσκου, Ρουμανία-Ισπανία
19:45 Sieranevada - 173'
Κρίστι Πούιου, Ρουμανία-Γαλλία-Κροατία- Βοσνία-Ερζεγοβίνη-ΠΓΔΜ
23:15 Στην άλλη πλευρά - 85'
Ζρίνκο Ογκρέστα, Κροατία-Σερβία
Χορηγοί



 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία