Thessaloniki Documentary Festival
 
tdf.filmfestival.gr
           



Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2016
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2016
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2016
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2016
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

Το πρόγραμμα προβολών του 57ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf
 
 Πρόγραμμα Προβολών :: Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016
 OΛYMΠION
13:15 Εγώ, ο Κολοκυθάκης - 75'
Κλωντ Μπαράς, Ελβετία-Γαλλία
15:15 Η πιο ευτυχισμένη μέρα του Όλλι Μάκι - 92'
Γιούχο Κούοσμανεν, Φινλανδία-Γερμανία-Σουηδία
18:00 Λαίδη Μάκμπεθ - 88'
Ουΐλιαμ Όλντροϊντ, Μεγ. Βρετανία
20:30 Σιωπηρό πάθος - 126'
Τέρενς Ντέιβις, Μεγ. Βρετανία-Βέλγιο
23:00 Ένας δράκος έρχεται! - 108'
Μάνι Χαγκίγκι , Ιράν
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Οι απέναντι - 121'
Γιώργος Πανουσόπουλος
13:30 Φόνισσα - 63'
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία
15:00 Τραμουντάνα - 105'
Βάτσε Μπουλγκουριάν, Λίβανος-Γαλλία-Κατάρ-ΗΑΕ
17:30 Αγωνία - 93'
Ντέιβιντ Κλέι Ντίας, Γερμανία-Αυστρία
19:30 Γιος σου δεν είμαι - 82'
Άννα Μουιλαέρτ, Βραζιλία
21:30 Moderation - 149'
Άνια Κίρσνερ, Ελλάδα-Ιταλία-Αίγυπτος-Μεγ. Βρετανία
 TΩNIA MAPKETAKH
15:00 Ερμία και Ελένη - 87'
Ματίας Πινιέιρο, ΗΠΑ-Αργεντινή
17:30 Πέντρο Νούλα - 110'
Κάρολος Ζωναράς, Ελλάδα
20:00 Νήμα - 94'
The Boy (Αλέξανδρος Βούλγαρης), Ελλάδα
22:30 90 χρόνια ΠΑΟΚ - Νοσταλγώντας το Μέλλον - 102'
Νίκος Τριανταφυλλίδης, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:15 Λευκός ήλιος - 89'
Ντίπακ Ραουνιγιάρ, Νεπάλ-ΗΠΑ-Κατάρ-Ολλανδία
15:15 Οι ενάρετοι - 100'
Λούκας Βαλέντα Ρίνερ, Αυστρία-Νότια Κορέα-Αργεντινή
18:00 Το αίμα των Σάμι - 110'
Αμάντα Κέρνελ, Σουηδία-Δανία-Νορβηγία
20:30 Aquarius - 145'
Κλέμπερ Μεντόνσα Φίλιου, Bραζιλία-Γαλλία
23:30 Η τελευταία οικογένεια - 123'
Γιαν Π. Ματουσίνσκι, Πολωνία
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Με τα μάτια ανοιχτά - 102'
Λεϊλά Μπουζίντ, Γαλλία-Τυνησία-Βέλγιο-ΗΑΕ
15:15 Σκοτεινό ζώο - 107'
Φελίπε Γκερέρο, Κολομβία-Αργεντινή-Ολλανδία-Γερμανία-Ελλάδα
17:30 Βασιλιάς των Βέλγων - 94'
Πέτερ Μπρόσενς, Τζέσικα Γούντγουορθ, Βέλγιο-Ολλανδία-Βουλγαρία
20:00 Paterson - 113'
Τζιμ Τζάρμους, ΗΠΑ
22:15 Ο μαθητευόμενος - 96'
Τζουνφένγκ Μπο, Σιγκαπούρη-Γερμανία- Γαλλία-Χονγκ Κονγκ-Κατάρ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:15 Πεπρωμένο - 103'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία-Ελλάδα
15:30 Η τρίτη σελίδα - 92'
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
18:00 Ραούφ - 94'
Μπαρίς Καγιά, Σονέρ Τζανέρ, Τουρκία
20:30 Glory - 97'
Κριστίνα Γκρόζεβα, Πέταρ Βαλτσάνοφ, Βουλγαρία-Ελλάδα
23:00 Δυο λαχνοί - 86'
Πάουλ Νεγκοέσκου, Ρουμανία-Ισπανία
Χορηγοί



 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία