english αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2011
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2011
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2011
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2011
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2011
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2011
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2011
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2011
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2011
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2011

Το πρόγραμμα προβολών του 52ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf

 Πρόγραμμα Προβολών :: Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2011
 OΛYMΠION
15:00 Πορτρέτο στο λυκόφως - 105'
Αγγελίνα Νικόνοβα, Ρωσία
17:30 Πορφίριο - 106'
Αλεχάντρο Λάντες, Κολομβία-Ισπανία-Ουρουγουάη-Αργεντινή-Γαλλία
20:00 Import/Export - 135'
Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία
23:00 This Must Be the Place - 118'
Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία-Γαλλία-Ιρλανδία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Μοντέλα - 118'
Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία
15:30 Caught Looking - 35''
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία
15:30 Μία θέση στον ήλιο - 44'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία
15:30 Ο Ζαν Ζενέ είναι νεκρός - 38'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία-Ελλάδα
18:00 Εσύ δεν είσαι εγώ - 48'
Σάρα Ντράιβερ, ΗΠΑ
19:30 Πέρσι το χειμώνα - 103'
Τζον Σανκ, Γαλλία-Βέλγιο-Ελβετία
22:00 Στην άκρη της γης - 80'
Σέρχιο Καβαγιέρο, Ισπανία
24:00 Gender Pop - 40'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα
24:00 Απεγνωσμένη ζωή – Οι ταινίες του Πιέρ Πάολο Παζολίνι - 20'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία
24:00 Έλληνες (Ελληνικός έρωτας και σαπφικές συνομιλίες) - 25'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία
24:00 Ζήτημα ζωής και θανάτου - 20'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία
24:00 Η εκδίκηση της ντίσκο - 24'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Κτήνος - 83'
Κρίστοφερ Μπόε, Δανία
15:15 Το κορίτσι με τα μεγάλα μάτια - 85'
Αλέξης Τσάφας , Ελλάδα-Πράσινο Ακρωτήριο
17:30 Παράδεισος - 105'
Παναγιώτης Φαφούτης , Ελλάδα
20:00 Άδικος κόσμος - 107'
Φίλιππος Τσίτος , Ελλάδα-Γερμανία
22:30 J.A.C.E. - 153'
Μενέλαος Καραμαγγιώλης , Ελλάδα-Πορτογαλία-Τουρκία-ΠΓΔΜ-Ολλανδία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
14:45 Μαύρο αίμα - 123'
Μιαογιάν Ζανγκ, Κίνα-Γαλλία
17:15 Ο πωλητής - 107'
Σεμπαστιέν Πιλότ, Καναδάς
20:15 Ογδόντα γράμματα - 75'
Βάτσλαβ Κάντρινκα, Τσεχία
22:15 Ο φοιτητής - 110'
Σαντιάγο Μίτρε, Αργεντινή
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:15 Δράμα - 75'
Ματίας Λίρα, Χιλή
15:15 Cut - 132'
Αμίρ Ναντέρι, Ιαπωνία
18:15 Οι ακακίες - 85'
Πάμπλο Τζιορτζέλι, Αργεντινή-Ισπανία
20:15 Κοτόπουλο με δαμάσκηνα - 91'
Μαρζάν Σατραπί, Βενσάν Παρονό, Γαλλία
22:15 Μπονσάι - 95'
Κριστιάν Χιμένες, Χιλή-Γαλλία-Αργεντινή-Πορτογαλία
0:30 Βρόμικα ημερολόγια – 12 μικρού μήκους ταινίες φεμινιστικής πορνογραφίας - 96'
Διάφοροι, Σουηδία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
9:00 12 χρόνια - 4'
Daniel Nocke, Γερμανία
9:00 Loom - 5'
Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ
9:00 Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15'
York-Fabian Raabe, Γερμανία
9:00 Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12'
Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία
9:00 Έρωτας κλέφτης - 7'
Andreas Hykade, Γερμανία
9:00 Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15'
Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία
9:00 Και τώρα ακολουθεί - 5'
Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία
9:00 Μανόλο - 19'
Robert Bohrer, Γερμανία
9:00 Όρθιοι ξεχασμένοι - 6'
Jorn Staeger, Γερμανία
9:00 Σαντουιτσάκια - 5'
Marcus Zilz, Γερμανία
9:00 Ως συνήθως - 7'
Zubin Sethna, Γερμανία
11:00 12 χρόνια - 4'
Daniel Nocke, Γερμανία
11:00 Loom - 5'
Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ
11:00 Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15'
York-Fabian Raabe, Γερμανία
11:00 Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12'
Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία
11:00 Έρωτας κλέφτης - 7'
Andreas Hykade, Γερμανία
11:00 Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15'
Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία
11:00 Και τώρα ακολουθεί - 5'
Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία
11:00 Μανόλο - 19'
Robert Bohrer, Γερμανία
11:00 Όρθιοι ξεχασμένοι - 6'
Jorn Staeger, Γερμανία
11:00 Σαντουιτσάκια - 5'
Marcus Zilz, Γερμανία
11:00 Ως συνήθως - 7'
Zubin Sethna, Γερμανία
13:00 Η γαλάζια εξορία - 118'
Ερντέν Κιράλ, Γερμανία-Τουρκία-Ελλάδα
15:30 Το βουνό του Βούδα - 105'
Λι Γιού, Κίνα
18:00 Ο εχθρός - 109'
Ντέζαν Ζέτσεβιτς, Σερβία-Βοσνία Ερζεγοβίνη-Κροατία-Ουγγαρία
20:30 Ο αγαπητικός - 94'
Καταλίν Μιτουλέσκου, Ρουμανία-Σουηδία-Σερβία
23:00 Το όνειρο του Άνταλμπερτ - 101'
Γκαμπριέλ Ακίμ, Ρουμανία
Χορηγοί








 
 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία