english αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2011
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2011
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2011
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2011
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2011
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2011
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2011
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2011
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2011
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2011

Το πρόγραμμα προβολών του 52ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf

 Πρόγραμμα Προβολών :: Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2011
 ΚΡΑΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
19:00 Aura / In Aurovision
Emannuel Gott-Art, Σλοβενία
19:00 Dislocated Third Eye Series - Bismillah
Sulejman Ferenčak, Σλοβενία
19:00 Galactic Supermarket Presents Cosmic Rainbows
Marta Žnidaršič, Σλοβενία
19:00 Mangiafuoco
Veronique Gartenzwergel, Σλοβενία
19:00 Yin-Yang
Ismailhači Cankar, Σλοβενία
 OΛYMΠION
15:45 Η πλημμύρα - 101'
Γκι Νατίβ, Ισραήλ-Καναδάς-Γερμανία-Γαλλία
18:15 Το σπίτι - 97'
Ζουζάνα Λιόβα, Σλοβακία-Τσεχία
20:30 Superclásico - 99'
Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία
23:00 Μίχαελ - 96'
Μάρκους Σλάιντσερ, Αυστρία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Sivan - 14'
Ζόχαρ Έλεφαντ, Ισραήλ
13:00 Η θάλασσα της ηρεμίας - 13'
Άντον Κοξ, Βέλγιο
13:00 Η μεγάλη κούρσα - 7'
Κότε Καμάτσο, Ισπανία
13:00 Ταξίδι χωρίς επιστροφή - Τελικός προορισμός Αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης - 25'
Γκυτσλύ Γιαμάν, Γερμανία-Τουρκία
15:00 19, Espíritu Santo (Andalucìa) - 18'
Philippe Cote, Γαλλία
15:00 Magia - 6'35''
Gérard Cairaschi, Γαλλία
15:00 Pandrogeny Manifesto - 12'
Dionysos Andronis, Γαλλία-Ελλάδα
15:00 Rue des Petites Maries - 12'
Laurence Rebouillon, Γαλλία
15:00 Tiger Μe Bollix - 3'
Moira Tierney, Ιρλανδία
15:00 Μία ταινία εμπορική και στρατευμένη - 6'
Maurice Lemaître, Γαλλία
15:00 Τα αρνητικά χέρια - 13'45''
Marguerite Duras, Γαλλία
17:00 Αύριο θα είναι όλα καλύτερα - 118'
Ντορότα Κετζιεζάφσκα , Πολωνία-Ιαπωνία
19:30 Μέρες στο Χακάρι - 111'
Ερντέν Κιράλ, Τουρκία-Γερμανία
22:00 Ήρθα να μείνω - 98'
Μιλάγρος Μουμεντάλερ, Eλβετία-Αργεντινή
24:00 Άγγελοι σε ελεύθερη πτώση - 123'
Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία
 TΩNIA MAPKETAKH
15:00 Από την άκρη της πόλης - 94'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα
15:00 Όψεις της Ευρώπης: Χώρος για όλους - 6'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Δανία-Ελλάδα-Γαλλία-Γερμανία
17:30 Ηλέκτρα - 110'
Μιχάλης Κακογιάννης, Ελλάδα
20:00 Τυραννόσαυρος - 91'
Πάντυ Κόνσινταϊν, Μεγ. Βρετανία
22:30 Η πόλη του χιονιού - 120'
Τζάστιν Κερζέλ, Αυστραλία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Ο γάμος του Σινάν - 65'
Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία
15:30 Ρωμαίος Έντεκα - 92'
Ιβάν Γκρμπόβιτς, Καναδάς
18:00 Μαϊμούδες - 84'
Λίσα Ασάν, Σουηδία
20:15 Magic Hour - 95'
Κώστας Καπάκας , Ελλάδα
22:45 Σούπερ Δημήτριος - 109'
Γεώργιος Παπαϊωάννου, Ελλάδα
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Ο βασιλιάς της πίτσας - 100'
Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία
15:20 Εντάξει, φτάνει, αντίο - 93'
Ράνια Ατίε, Ντάνιελ Γκαρσία, Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα-Λίβανος
17:45 Ο ουρανός πάνω στους ώμους μας - 72'
Σέρζο Μπόρζες, Βραζιλία
20:00 Σαββατοκύριακο - 96'
Άντρου Χέι, Μεγ. Βρετανία
22:00 Ένοχος - 101'
Βενσάν Γκαρένκ, Γαλλία
24:00 Χριστέ μου, ξέρεις - 87'
Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
15:30 Μη φοβάσαι - 90'
Μόντσο Αρμεντάριθ , Ισπανία
18:00 Αβέ - 88'
Κονσταντίν Μπογιάνοφ, Βουλγαρία
20:30 Press - 100'
Σεντάτ Γιλμάζ, Τουρκία
23:00 Η συγχώρεση του αίματος - 108'
Τζόσουα Μάρστον, ΗΠΑ-Αλβανία-Δανία-Ιταλία
Χορηγοί








 
 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία