english αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2011
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2011
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2011
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2011
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2011
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2011
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2011
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2011
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2011
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2011

Το πρόγραμμα προβολών του 52ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf

 Πρόγραμμα Προβολών :: Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2011
 OΛYMΠION
11:00 Ιστορίες της νύχτας - 84'
Μισέλ Οσελό, Γαλλία
13:00 Η αγάπη δεν έχει όρια - 12'
Πάολο Σορεντίνο, Iταλία
13:00 Ο οικογενειακός φίλος - 110'
Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία-Γαλλία
15:45 Η φωτιά - 97'
Μπριγκίτε Μαρία Μπέρτελε, Γερμανία
18:00 Το παιχνίδι - 118'
Ρούμπεν Έστλουντ, Σουηδία-Γαλλία-Δανία
20:30 Το παιδί με το ποδήλατο - 87'
Ζαν-Πιέρ Νταρντέν, Λυκ Νταρντέν, Βέλγιο-Γαλλία-Ιταλία
23:00 Η τάξη και το ηθικό - 136'
Ματιέ Κασοβίτς , Γαλλία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Foundation of Mind
Ντρορ Χέλερ, Ισραήλ
15:00 Scopolamine - 13'
Robert Withers, ΗΠΑ
15:00 Spring Roll - 20'
Zapruder Filmmakers’ Group, Ιταλία
15:00 Αγγελικό πρόσωπο - 5'40''
Anthea Kennedy, Ian Wiblin, Μεγ. Βρετανία
15:00 Εκεί; Πού; - 8'
Babette Mangolte, ΗΠΑ
15:00 Επίσκεψη στη γιαγιά - 10'
Dominik Lange, Γαλλία
15:00 Εστιάσεις - 8'
Marcel Mazé, Γαλλία
15:00 Μένω λεπτή χάρις στο μωρό - 4'30''
Fabien Rennet, Γαλλία
15:00 Τα γκρατινέ μυαλά της Πουπιλίγια Φέρκεβερκ - 10'
Karpo Godina, Σλοβενία
17:00 Peep Show - 46'
Τζέι Εξ Ουίλιαμς, Δανία
17:00 Psych-Burn - 3'
Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ
17:00 Satan Claus - 3'
Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ
17:00 Η θυσία της παρθένου - 9'
Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ
17:00 Η μονομαχία - 8'
Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ
17:00 Τίτλοι έναρξης του «Hollywood Play-Girls» - 4'
Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ
19:30 Τσιγγάνος - 107'
Μάρτιν Σουλίκ, Σλοβακία-Τσεχία
22:00 Αόρατες - 90'
Μιχάλ Αβιάντ, Ισραήλ
24:00 Πέρα απ’ τον παράδεισο - 89'
Jim Jarmusch, ΗΠΑ
 TΩNIA MAPKETAKH
12:30 Iris - 15'
Αλέξανδρος Σιπσίδης, Ελλάδα
12:30 MUSIKHOF - 10'
Θωμάς Κιάος , Ελλάδα
12:30 The Fiddler - 6'
Στελάνα Κληρή, Ελλάδα-Κύπρος
12:30 Toothbrushes - 6'
Νίκος Μπρανίδης, Γιάννης Μπουγιούκας, Ελλάδα
12:30 Ελένη - 15'
Στέργιος Πάσχος, Ελλάδα
12:30 Η νύφη - 6'
Λευτέρης Χαρίτος , Ελλάδα
12:30 Ηγέτης - 28'
Γαβριήλ Τζάφκας, Ελλάδα
12:30 Κινητά στοιχεία - 17'
Ανδρέας Σιαδήμας, Ελλάδα
12:30 Κοφ’ το! - 14'
Βασίλης Καλαμάκης, Ελλάδα
12:30 Τζαφάρ - 3'
Νάνσυ Σπετσιώτη, Ελλάδα
12:30 Το πατάρι - 18'
Μίνως Νικολακάκης, Ελλάδα
15:30 If You Have No Place to Cry - 12'
Αριστοτέλης Μαραγκός, Ελλάδα-Mεγ. Βρετανία
15:30 Make up - 20'
Χρήστος Μασσαλάς, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία
15:30 Γεια σου Ανέστη - 18'
Δημήτρης Κανελλόπουλος, Ελλάδα
15:30 Ο μπαμπάς μου, ο Λένιν και ο Φρέντυ - 20'
Ρηνιώ Δραγασάκη, Ελλάδα
15:30 Πίστομα - 18'
Γιώργος Φουρτούνης, Ελλάδα
17:30 Κοντά στον παράδεισο - 87'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία
17:30 Σιωπές - 10'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία-Ελλάδα
20:00 Το σπίτι - 97'
Ζουζάνα Λιόβα, Σλοβακία-Τσεχία
22:30 F.L.S. - 76'
Θάνος Τσαβλής , Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Πράγα - 92'
Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία
15:45 Ήρθα να μείνω - 98'
Μιλάγρος Μουμεντάλερ, Eλβετία-Αργεντινή
18:00 Η πλημμύρα - 101'
Γκι Νατίβ, Ισραήλ-Καναδάς-Γερμανία-Γαλλία
20:30 Η πόλη των παιδιών - 96'
Γιώργος Γκικαπέππας , Ελλάδα
23:00 Έξω Σατανά - 109'
Μπρυνό Ντυμόν, Γαλλία
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Ο ουρανός πάνω στους ώμους μας - 72'
Σέρζο Μπόρζες, Βραζιλία
15:00 Μαϊμούδες - 84'
Λίσα Ασάν, Σουηδία
17:15 Οι συνέπειες του έρωτα - 100'
Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία
17:15 Το αργό παιχνίδι - 10'
Πάολο Σορεντίνο, Iταλία
19:30 Μίχαελ - 96'
Μάρκους Σλάιντσερ, Αυστρία
21:45 Σκυλίσιες μέρες - 121'
Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία
0:15 Βρόμικα ημερολόγια – 12 μικρού μήκους ταινίες φεμινιστικής πορνογραφίας - 96'
Διάφοροι, Σουηδία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Το κανάλι - 88'
Ερντέν Κιράλ, Tουρκία
15:30 Ένα αθώο Σάββατο - 99'
Αλεξάντερ Μιντάτζε, Ρωσία-Γερμανία-Ουκρανία
18:00 Κεράτιος Κόλπος - 75'
Ερντέν Κιράλ, Τουρκία
20:30 Καθ’ οδόν - 97'
Ερντέν Κιράλ, Τουρκία-Βουλγαρία
23:00 Με τις καλύτερες προθέσεις - 105'
Αντριάν Σιτάρου, Ρουμανία-Ουγγαρία
 MOYΣEIO KINHMATOΓPAΦOY ΘEΣΣAΛONIKHΣ
21:00 The Anabasis of May and Fusako Shigenobu, Masao Adachi and 27 Years without Images - 66'
Έρικ Μπωντλαίρ, Γαλλία
Χορηγοί








 
 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία