english αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2011
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2011
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2011
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2011
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2011
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2011
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2011
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2011
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2011
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2011

Το πρόγραμμα προβολών του 52ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf

 Πρόγραμμα Προβολών :: Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2011
 ΚΡΑΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
19:00 805 Homage
Liberio Abrahamsberg, Σλοβενία
19:00 All Is One
Frankie Lee, Σλοβενία
19:00 Dislocated Third Eye Series – Next Movie - High Noon
Frančiška Knoblehar, Σλοβενία
19:00 Tetraplan
Amanda Fior Daliso, Σλοβενία
19:00 The Bastards: Bread and Games
Janez pl. Laibacher (krOM prod.), Σλοβενία
19:00 The Great Path Has No Gates
Zend Kommandoh, Σλοβενία
 OΛYMΠION
13:00 Ο βασιλιάς της πίτσας - 100'
Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία
15:45 Αλόις Νέμπελ - 84'
Τόμας Λούνιακ, Τσεχία-Σλοβακία-Γερμανία
18:00 Διόδια - 96'
Τολγκά Καρατσελίκ, Τουρκία
20:30 Ελένα - 109'
Αντρέι Ζβιάτζιντσεφ, Ρωσία
23:00 Ένας νεανικός έρωτας - 110'
Μία Χάνσεν-Λεβ, Γαλλία-Γερμανία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Πράγα - 92'
Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία
15:00 Sivan - 14'
Ζόχαρ Έλεφαντ, Ισραήλ
15:00 Η θάλασσα της ηρεμίας - 13'
Άντον Κοξ, Βέλγιο
15:00 Η μεγάλη κούρσα - 7'
Κότε Καμάτσο, Ισπανία
15:00 Ταξίδι χωρίς επιστροφή - Τελικός προορισμός Αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης - 25'
Γκυτσλύ Γιαμάν, Γερμανία-Τουρκία
17:00 Η ζωή μας - 98'
Ντανιέλε Λουκέτι, Ιταλία-Γαλλία
19:00 Μέρες θυμού - 130'
Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία-Γερμανία
22:15 Το βουνό του Βούδα - 105'
Λι Γιού, Κίνα
 TΩNIA MAPKETAKH
15:00 Τσιγγάνος - 107'
Μάρτιν Σουλίκ, Σλοβακία-Τσεχία
17:30 Black Derek Boy - 8'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 European Son: Queer Διαδήλωση - 12'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 Maurizio Siciliano - 7'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 New York Club - 7'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 Αμερικάνικο αφιέρωμα: Επιδημία - 3'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 Βγαλμένο από μέσα μου:Εντουάρντο σ’αγαπώ - 4'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 Εγώ, φαντάρος - 7'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 Η γαλάζια θαλάσσια - 2'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 Η Ελένη παντρεύεται σήμερα - 6'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 Μπλε μάτια 2 - 6'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 Μυστράς και Γεράκι - 8'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 Ο κήπος μου στο Λονδίνο - 4'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 Πέτρινη υδρόγειος, Πέτρινη υδρόγειος I, Πέτρινη υδρόγειος III - 3' 3' 1'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 Στροβιλισμός - 3'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
17:30 Το φιλί - 5'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 America I
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 America II
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Barcelonetta
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Thai Box
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Αίγυπτος
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Αλβανία
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Αμοργός
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Βομβαρδισμός
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Γρηγόρης
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Δωμάτια
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Ζωή και θάνατος στο αθηναϊκό μετρό
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Ιεροσόλυμα
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Λονδίνο
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Μονεμβασιά
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Οδός Πειραιώς
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Ομόνοια
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Πατρίδα
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
20:00 Τα δάκρυα του εκσκαφέα
Κωνσταντίνος Γιάνναρης
22:30 Δεκαπενταύγουστος - 106'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Το Μπάουερι την άνοιξη – Καρτ Ποστάλ από τη Νέα Υόρκη - 10'
Σάρα Ντράιβερ, Γαλλία
13:00 Υπνοβασία - 78'
Σάρα Ντράιβερ, ΗΠΑ-Δυτική Γερμανία
15:30 Σούπερ Δημήτριος - 109'
Γεώργιος Παπαϊωάννου, Ελλάδα
18:00 Στη στεριά - 88'
Εμανουέλε Κριαλέζε, Ιταλία-Γαλλία
20:30 Η φωτιά - 97'
Μπριγκίτε Μαρία Μπέρτελε, Γερμανία
23:00 Όταν πετάξουν τα γουρούνια - 98'
Σάρα Ντράιβερ, ΗΠΑ-Γερμανία-Ολλανδία
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Εντάξει, φτάνει, αντίο - 93'
Ράνια Ατίε, Ντάνιελ Γκαρσία, Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα-Λίβανος
15:15 Έτσι κι αλλιώς - 80'
Χάφστεϊν Γκούναρ Σίγκουρδσον, Ισλανδία
17:30 Κίρα: Μια ιστορία αγάπης - 92'
Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία
20:00 Η αποβάθρα - 84'
Τζέραντ Χέρλι, Ιρλανδία-ΗΠΑ
22:00 Το πιάνο σ’ ένα εργοστάσιο - 105'
Ζανγκ Μενγκ, Κίνα
0:15 Animal Love - 114'
Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
9:00 12 χρόνια - 4'
Daniel Nocke, Γερμανία
9:00 Loom - 5'
Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ
9:00 Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15'
York-Fabian Raabe, Γερμανία
9:00 Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12'
Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία
9:00 Έρωτας κλέφτης - 7'
Andreas Hykade, Γερμανία
9:00 Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15'
Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία
9:00 Και τώρα ακολουθεί - 5'
Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία
9:00 Μανόλο - 19'
Robert Bohrer, Γερμανία
9:00 Όρθιοι ξεχασμένοι - 6'
Jorn Staeger, Γερμανία
9:00 Σαντουιτσάκια - 5'
Marcus Zilz, Γερμανία
9:00 Ως συνήθως - 7'
Zubin Sethna, Γερμανία
11:00 12 χρόνια - 4'
Daniel Nocke, Γερμανία
11:00 Loom - 5'
Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ
11:00 Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15'
York-Fabian Raabe, Γερμανία
11:00 Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12'
Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία
11:00 Έρωτας κλέφτης - 7'
Andreas Hykade, Γερμανία
11:00 Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15'
Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία
11:00 Και τώρα ακολουθεί - 5'
Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία
11:00 Μανόλο - 19'
Robert Bohrer, Γερμανία
11:00 Όρθιοι ξεχασμένοι - 6'
Jorn Staeger, Γερμανία
11:00 Σαντουιτσάκια - 5'
Marcus Zilz, Γερμανία
11:00 Ως συνήθως - 7'
Zubin Sethna, Γερμανία
13:00 Σε γόνιμη γη - 126'
Ερντέν Κιράλ, Τουρκία
15:30 Καλοκαιρινά παιχνίδια - 101'
Ρολάντο Κόλλα, Ελβετία-Ιταλία
18:00 Το νησί - 108'
Κάμεν Κάλεβ, Βουλγαρία-Σουηδία
20:30 Η συγχώρεση του αίματος - 108'
Τζόσουα Μάρστον, ΗΠΑ-Αλβανία-Δανία-Ιταλία
23:00 Η γαλάζια εξορία - 118'
Ερντέν Κιράλ, Γερμανία-Τουρκία-Ελλάδα
Χορηγοί








 
 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία