english αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2011
Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2011
Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2011
Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2011
Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2011
Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2011
Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2011
Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2011
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2011
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2011

Το πρόγραμμα προβολών του 52ου Φ.Κ.Θ. είναι διαθέσιμο και σε μορφή .pdf

 Πρόγραμμα Προβολών :: Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2011
 OΛYMΠION
13:00 Κίρα: Μια ιστορία αγάπης - 92'
Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία
15:45 Ιδού ο αμνός - 83'
Τζον Μακίλνταφ, Μεγ. Βρετανία
18:00 Γάιδαροι - 93'
Οντίν Σαλασάρ Φλόρες, Μεξικό
20:15 Φάουστ - 134'
Αλεξάντερ Σοκούροφ , Ρωσία
23:15 Ένοχος - 101'
Βενσάν Γκαρένκ, Γαλλία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Η ζωή μας - 98'
Ντανιέλε Λουκέτι, Ιταλία-Γαλλία
15:00 Foundation of Mind
Ντρορ Χέλερ, Ισραήλ
17:00 Ουράνιο σώμα - 100'
Αλίτσε Ρορβάκερ, Ιταλία-Γαλλία-Ελβετία
19:30 Ένας νεανικός έρωτας - 110'
Μία Χάνσεν-Λεβ, Γαλλία-Γερμανία
22:00 Ιπτάμενα ψάρια - 124'
Σαντζίβα Πουσπακουμάρα, Σρι Λάνκα
 TΩNIA MAPKETAKH
15:00 Gender Pop - 40'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα
15:00 Απεγνωσμένη ζωή – Οι ταινίες του Πιέρ Πάολο Παζολίνι - 20'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία
15:00 Έλληνες (Ελληνικός έρωτας και σαπφικές συνομιλίες) - 25'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία
15:00 Ζήτημα ζωής και θανάτου - 20'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία
15:00 Η εκδίκηση της ντίσκο - 24'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία
17:30 Διόδια - 96'
Τολγκά Καρατσελίκ, Τουρκία
20:00 Αλόις Νέμπελ - 84'
Τόμας Λούνιακ, Τσεχία-Σλοβακία-Γερμανία
22:30 Animal Love - 114'
Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Στη στεριά - 88'
Εμανουέλε Κριαλέζε, Ιταλία-Γαλλία
15:30 Το πιάνο σ’ ένα εργοστάσιο - 105'
Ζανγκ Μενγκ, Κίνα
18:00 Η πόλη των παιδιών - 96'
Γιώργος Γκικαπέππας , Ελλάδα
20:30 Σωτηρία - 91'
Ιάσων Τζαβέλλας , Ελλάδα-Κύπρος
23:00 Η Αφροδίτη στην αυλή - 61'
Τηλέμαχος Αλεξίου, Ελλάδα-Γερμανία
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Ο επιστήθιος φίλος - 60'
Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία
13:00 Οι τελευταίοι άντρες - 60'
Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία
15:15 Η αποβάθρα - 84'
Τζέραντ Χέρλι, Ιρλανδία-ΗΠΑ
17:30 Κόρη...πατέρας...κόρη - 70'
Παναμπαρχόντα Ρεζάι, Ιραν
19:30 Κάπου απόψε - 85'
Μάικλ Ντι Τζιάκομο, ΗΠΑ-Ολλανδία
21:30 Ελένα - 109'
Αντρέι Ζβιάτζιντσεφ, Ρωσία
24:00 Αναμένονται απώλειες - 118'
Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
9:00 12 χρόνια - 4'
Daniel Nocke, Γερμανία
9:00 Loom - 5'
Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ
9:00 Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15'
York-Fabian Raabe, Γερμανία
9:00 Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12'
Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία
9:00 Έρωτας κλέφτης - 7'
Andreas Hykade, Γερμανία
9:00 Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15'
Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία
9:00 Και τώρα ακολουθεί - 5'
Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία
9:00 Μανόλο - 19'
Robert Bohrer, Γερμανία
9:00 Όρθιοι ξεχασμένοι - 6'
Jorn Staeger, Γερμανία
9:00 Σαντουιτσάκια - 5'
Marcus Zilz, Γερμανία
9:00 Ως συνήθως - 7'
Zubin Sethna, Γερμανία
11:00 12 χρόνια - 4'
Daniel Nocke, Γερμανία
11:00 Loom - 5'
Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ
11:00 Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15'
York-Fabian Raabe, Γερμανία
11:00 Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12'
Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία
11:00 Έρωτας κλέφτης - 7'
Andreas Hykade, Γερμανία
11:00 Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15'
Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία
11:00 Και τώρα ακολουθεί - 5'
Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία
11:00 Μανόλο - 19'
Robert Bohrer, Γερμανία
11:00 Όρθιοι ξεχασμένοι - 6'
Jorn Staeger, Γερμανία
11:00 Σαντουιτσάκια - 5'
Marcus Zilz, Γερμανία
11:00 Ως συνήθως - 7'
Zubin Sethna, Γερμανία
13:00 Μέρες στο Χακάρι - 111'
Ερντέν Κιράλ, Τουρκία-Γερμανία
15:30 Η πόλη του χιονιού - 120'
Τζάστιν Κερζέλ, Αυστραλία
18:00 Bora Bora - 32'
Μπογκντάν Μιρίκα, Ρουμανία
18:00 Προσπάθησε να μη βλεφαρίσεις - 9'
Ράντου Ντραγκομίρ, Ρουμανία
18:00 Σαν το σκυλί στ’ αμπέλι - 29'
Υλ Τσιτάκου, Ντριτόν Χατζρεντίνι, UNMI Κόσοβο
18:00 Σούπερμαν, Σπάιντερμαν ή Μπάτμαν - 11'
Τούντορ Τζούρτζου, Ρουμανία
20:30 Το όνειρο του Άνταλμπερτ - 101'
Γκαμπριέλ Ακίμ, Ρουμανία
23:00 Ο κυνηγός - 93'
Ερντέν Κιράλ, Toυρκία
Χορηγοί








 
 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία